Παρασκευή 4 Μαΐου 2012

ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ-ΔΑΣΚΑΛΟΙ 2-1

Με ήττα συνέχισαν οι Δάσκαλοι στο εργασιακό πρωτάθλημα, αφού έχασαν στο Χαροπό, έδρα του Σιδηροκάστρου, με σκορ 2-1. Το μοναδικό γκολ των Δασκάλων με το οποίο και προηγήθηκαν, πέτυχε ο Σταύρος Γιαξής με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου.
Το πολύ ωραίο γκολ δεν μπόρεσε να χαρίσει τη νίκη στους Δασκάλους που προδόθηκαν από τις δυνάμεις τους, όταν στο τελευταίο δεκάλεπτο δέχτηκαν δυο γκολ, τα οπoία διαμόρφωσαν  το τελικό  αποτέλεσμα.
Η   ομάδα  των   δασκάλων   αγωνίσθηκε  με  τους:
Δοξάκη, Σοφιανίδη, Παπάζογλου, Γκίρμπα, Ζαμπούνη, Οργατζίδη, Γκιοβέ,  Χριστοφόρου,  Γιαξή, Δημητριάδη  και Εμμανουηλίδη.
Το  επόμενο   παιχνίδι   είναι   με  τον   Παμβλαχιακό,  το  πιθανότερο στο  γήπεδο της  Πεπονιάς , την   Τετάρτη  9-5-2012    και   ώρα  17:30.